Leczenie bólu występującego przy zapaleniach i zwyrodnieniach stawów

Gabinet Weterynaryjny Meridian oferuje innowacyjną w Polsce metodę leczenia bólu występującego przy zapaleniach i zwyrodnieniach stawów, polegającą na zastosowaniu lokalnej terapii złotem, czyli złotych implantów.
Jest to terapia nowa w Polsce, stosowana jednak już od dawna w krajach Europy Zachodniej i USA.
Metoda objęta jest patentem, a jej stosowanie możliwe jest wyłącznie po odbyciu odpowiedniego szkolenia i uzyskaniu licencji.
Ogólnie mówiąc polega na umieszczaniu implantów złota w okolicy zmienionych zwyrodnieniowo i zapalnie stawów; jony złota są uwalniane i przenoszone przez komórki organizmu, zmniejszają ból i odczyn zapalny. Więcej na www.goldtreat.com Gabinet Weterynaryjny Meridian jest jedną z dwóch jedynych lecznic w całej Polsce oferujących terapię złotymi implantami.

Leczenie to dedykowane jest pacjentom cierpiącym z powodu zwyrodnień i zapaleń stawów niekwalifikujących się do leczenia operacyjnego. Dotyczy nieoperacyjnych stanów takich jak:
- dysplazja stawów biodrowych – schorzeniu temu towarzyszą zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych
- dysplazja stawów łokciowych – schorzeniu temu towarzyszą zmiany zwyrodnieniowe stawów łokciowych
- spondyloza i spondyloartroza, czyli zwyrodnienie kręgosłupa
- zmiany zwyrodnieniowe i zapalne stawów kolanowych, ramiennych
- zmiany zwyrodnieniowe i zapalne stawów skokowych, nadgarstkowych i innych.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, tylko raz, gdyż jony złota uwalniają się przez cały czas ze zdeponowanych implantów i cały czas działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Choroba zwyrodnieniowa stawów jest bolesna i w znacznym stopniu ogranicza zwierzęciu komfort życia. W stanach nieoperacyjnych medycyna ma do zaproponowania leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, sterydowe i niesterydowe. Leki te jednak, stosowane przez dłuższy czas, mogą powodować skutki uboczne. Nie wszyscy pacjenci dobrze je tolerują. W Gabinecie Weterynaryjnym Meridian stosowana jest oczywiście również suplementacja, szczególnie chętnie preparatami naturalnymi, ale ich działanie czasem nie jest wystarczające. Lokalna terapia złotem jest doskonałym uzupełnieniem założeń i filozofii Gabinetu Meridian, przynosząc Pacjentom ulgę w bólu, a tym samym chęć do ruchu i korzystania z życia - dzięki zabiegowi wykonanemu raz na całe życie, bez efektów ubocznych.

Procedura wymaga wykonania aktualnych badań RTG. Zabiegi wykonywane są przez dr Beatę Bałucińską w ramach współpracy również w zaprzyjaźnionych lecznicach weterynaryjnych: na Ursynowie - MAXI-WET i na Pradze Północ - WETLANDIA.