Gabinet Weterynaryjny Meridian specjalizuje się w leczeniu za pomocą akupunktury, ale oferuje również usługi w zakresie ogólnej medycyny weterynaryjnej. Otacza opieką psy, koty, a także inne zwierzęta towarzyszące.

Współpracuje ze specjalistami aby zapewnić Pacjentom najlepszą, profesjonalną opiekę. 

Dyżury w Gabinecie prowadzone są przez:

- dr n. wet. Beatę Bałucińską (patrz - O mnie) - wizyty bieżące - interna, chirurgia, stomatologia, akupunktura, medycyna naturalna, laser, homeopatia, masaż autorski

poniedziałki i czwartki w godz. 16-20 oraz wtorki i piątki w godz. 9.30-14

 

Na wszystkie wizyty prosimy umawiać się telefonicznie pod 516 339 716 -oszczędza to Państwa czas, a zwierzętom minimalizuje stres związany z wizytą u lekarza.

 

Zakres usług:

 

Akupunktura, elektroakupunktura, laseroterapia, moxa, TCM

Konsultacje medycyny regeneracyjnej i naturalnej

Terapia złotem - złote implanty Gold-Treat

Leczenie bólu w chorobach zwyrodnieniowych stawów

 

Profilaktyka - odrobaczanie, szczepienia, ochrona przed kleszczami

Interna

Chirurgia

Stomatologia

Diagnostyka - badania laboratoryjne, EKG, USG, Echo serca

Rehabilitacja - laser, elektroterapia, terapia manualna

Masaże - relaksacyjny, powięziowy, 

NOWOSC - autorski masaż meridianowo - powięziowy z elementami akupresury i refleksoterapii - dr n. wet. Beata Bałucińska

Konsultacje behawioralne

 

 

 

 

 

 

 

 ANESTEZJOLOGIA - ZNIECZULENIE WZIEWNE

W Gabinecie Weterynaryjnym Meridian wykonujemy zabiegi chirurgiczne również w znieczuleniu wziewnym.

Zajmuje się tym lek. wet. Julia Pezdek. Oto parę słów o Pani Doktor:

Anestezjolog

Absolwentka warszawskiego Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Już w trakcie studiów odbywała staże w kilku przychodniach oraz w klinice całodobowej, gdzie zdobywała wiedzę z zakresu anestezjologii, interny oraz medycyny ratunkowej, po czym rozpoczęła pracę jako samodzielny lekarz.

Jej głównym zainteresowaniem jest anestezjologia. Cały czas poszerza swoją wiedzę w tej dziedzinie,  uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz kursach. W 2022 roku ukończyła z pozytywnym wynikiem specjalistyczny roczny kurs w Międzynarodowej Szkole Anestezjologii Weterynaryjnej VASTA.

W naszym Gabinecie doktor Julia przygotowuje  pacjentów do operacji, przeprowadza i kontroluje znieczulenia z wykorzystaniem nowoczesnego weterynaryjnego sprzętu do narkozy wziewnej.

 

 

 

   
     

ECHO SERCA

W Gabinecie Weterynaryjnym Meridian można na miejscu wykonać badanie Echo Serca. Staramy się stworzyć Pacjentom możliwość przeprowadzenia badania w dogodnym terminie. Echo serca służy nam do diagnostyki i kontroli chorób kardiologicznych oraz kwalifikacji pacjentów do zabiegów w znieczuleniu ogólnym.

Badanie wykonuje lek. wet.  Małgorzata Tywoniuk. Pani Doktor ukończyła kursy kardiologiczne ESAVS na Uniwersytecie w Luksemburgu, jak również studia specjalizacyjne z radiologii weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.  Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologii Weterynaryjnej (ESVC).

   
      
     
     

USG - w Gabinecie Weterynaryjnym Meridian można na miejscu wykonać badanie USG. Staramy się stworzyć pacjentom możliwość przeprowadzenia badania w krótkim terminie.

Badaniami USG zajmuje się lek. wet. Dorota Nowak

Oprócz psów i kotów badane są również tzw małe ssaki, a więc fretki, gryzonie i zajęczaki.

 

 

 

  

STOMATOLOGIA:

- Usuwanie kamienia nazębnego aparaturą ultradźwiękową
- Usuwanie zębów
- Leczenie farmakologiczne chorób jamy ustnej

Opieka stomatologiczna to leczenie chorób zębów i przyzębia. Obejmuje zdejmowanie kamienia nazębnego, usuwanie chorych lub przetrwałych zębów i leczenie farmakologiczne.
Kamień nazębny to nie tylko brzydki wygląd i zagrożenie dla dziąseł. To przede wszystkim siedlisko groźnych bakterii, które poza powodowaniem chorób przyzębia również poważnie zagrażają ogólnemu zdrowiu zwierzęcia. Nieprzyjemny zapach z pyszczka naszego pupila spowodowany jest właśnie obecnością szkodliwych mikroorganizmów. Kamień nazębny zdejmowany jest w narkozie za pomocą aparatury ultradźwiękowej. Po oczyszczeniu zębów z kamienia udzielamy porad jak pielęgnować uzębienie psa czy kota aby nie dopuścić do ponownego powstania problemu. Zalecamy odpowiednie środki do higieny jamy ustnej i, w razie potrzeby, wdrażamy leczenie farmakologiczne.
Usunięcie zębów odbywa się zwykle również w narkozie, najczęściej przy okazji zdejmowania kamienia nazębnego. U małych ras spotyka się przetrwałe zęby mleczne, głównie kły, które również należy usuwać.
Przed wykonaniem zabiegu w narkozie należy u Pacjenta zrobić badanie krwi oraz badanie serca.
Leczenie farmakologiczne chorób jamy ustnej najczęściej opiera się na wykonanym wcześniej badaniu bakteriologicznym z antybiogramem. 

 

 

DERMATOLOGIA:

   to dziedzina zajmująca się chorobami skóry.


   W Gabinecie Weterynaryjnym Meridian prowadzimy leczenie zmian skórnych wynikających z:
   Urazów
   Infekcji bakteryjnych
   Infekcji grzybiczych
   Infekcji pasożytniczych
   Stanów niedoborowych
   Zmian hormonalnych
   Alergii (testy alergiczne, dobór odpowiedniej diety, indywidualna terapia odczulająca) 

EKG - może być wykonane na miejscu, po umówieniu terminu. Opis przygotowywany jest zwykle na drugi dzień.

 

Homeopatia
Na życzenie Właściciela w Gabinecie Weterynaryjnym Meridian możliwe są konsultacje homeopatyczne.
Metoda ta ciągle jeszcze jest kontrowersyjna i nie ma naukowych dowodów na sposób jej działania.
Ocena jej skuteczności oparta jest wyłącznie na danych empirycznych.

Homeopatia stosowana jest w Gabinecie WSPOMAGAJĄCO i w żadnym razie nie może mieć na celu rezygnacji z leczenia alopatycznego czyli konwencjonalnego i naukowych metod diagnostycznych.

 

Homeosiniatria
Homeosiniatria (inaczej farmakopunktura) jest to połączenie akupunktury i homeopatii.
Metoda ta polega na iniekcji niewielkich ilości kompleksowego (złożonego) leku homeopatycznego do punktu akupunkturowego.
Stosowana jest czasem przy przewlekłych bólach i zwyrodnieniach stawów.