Gabinet Weterynaryjny Meridian specjalizuje się w leczeniu za pomocą akupunktury, ale oferuje również usługi w zakresie ogólnej medycyny weterynaryjnej. Otacza opieką psy, koty, a także inne zwierzęta towarzyszące.

Współpracuje ze specjalistami aby zapewnić Pacjentom najlepszą, profesjonalną opiekę. 

Dyżury w Gabinecie prowadzone są przez:

- dr n. wet. Beatę Bałucińską (patrz - O mnie) - wizyty bieżące, akupunktura, medycyna naturalna, laser, homeopatia

poniedziałki i czwartki w godz. 16-20 oraz wtorki i piątki w godz. 9.30-14

- lek. wet. Jolantę Filipek - Witek - wizyty bieżące, konsultacje neurologiczne, masaże, laser

środy w godz. 11-15

Na wszystkie wizyty prosimy umawiać się telefonicznie pod 516 339 716 -oszczędza to Państwa czas, a zwierzętom minimalizuje stres związany z wizytą u lekarza.

Do lek. wet. Jolantę Filipek - Witek można się również umawiać przez Internet wchodząc na www.wettermin.pl dalej należy wybrać Meridian i lekarza.

 

Zakres usług:

 

Akupunktura, elektroakupunktura, laseroterapia, moxa, TCM

Konsultacje medycyny regeneracyjnej i naturalnej

Terapia złotem - złote implanty Gold-Treat

Leczenie bólu w chorobach zwyrodnieniowych stawów

 

Profilaktyka - odrobaczanie, szczepienia, ochrona przed kleszczami

Interna

Chirurgia

Stomatologia

Diagnostyka - badania laboratoryjne, EKG, USG

Konsultacje neurologiczne

Rehabilitacja - laser, elektroterapia, masaż relaksacyjny, masaż powięziowy, terapia manualna

Konsultacje behawioralne

Masaże

 

 

 

 

 

 
     

KONSULTACJE NEUROLOGICZNE, BEHAWIORALNE I MASAŻE oraz BIEŻĄCE KONSULTACJE INTERNISTYCZNE

Miło nam poinformować, że w październiku rozpoczynamy współpracę z lek. wet. Jolantą Filipek-Witek w zakresie konsultacji neurologicznych, behawioralnych i masaży, jak również bieżących konsultacji internistycznych.
W/w konsultacje będą się odbywały w poniedziałki i czwartki w godz. 10-15 oraz we wtorki i środy w godz. 15-20
Zapraszamy potrzebujących Pacjentów do umawiania wizyt, już wkrótce będzie to możliwe również online, poza zwykłą drogą telefoniczną (516 339 716).


Oto jak Pani Doktor sama się przedstawia:
„Moją zawodową pasją jest neurologia. Od lat kształcę się w tej dziedzinie. Ukończyłam neurologiczny kurs ESAVS Uniwersytetu w Luksemburgu oraz kursy z neurologii Akademii Wet. Należę do międzynarodowej społeczności neurologów weterynaryjnych. Ponadto jestem certyfikowanym zoofizjoterapeutą i zoopsychologiem PCKZ w Warszawie. Dziedziny te w niezwykły sposób łączą się z neurologią, dzięki czemu potrafię odróżnić zaburzenia związane z dysfunkcją ciała od problemów behawioralnych. Uczestniczyłam w kongresach poświęconych neurologii, medycynie behawioralnej oraz zoofizjoterapii. Przez ostatnie lata pracowałam jako lekarz szpitalny i lekarz pogotowia w jednej z warszawskich Klinik całodobowych, więc potrafię również pomóc pacjentowi w stanie nagłym. Prywatnie jestem właścicielką 13-letniego Labradora o imieniu Fiji, dzięki któremu zostałam lekarzem weterynarii."

 
      
     
     

MAŁE SSAKI I ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE - 

Gabinet Weterynaryjny Meridian współpracuje z lekarzem weterynarii  Łukaszem Ciesielskim w zakresie konsultacji małych ssaków (fretek, gryzoni, królików) i zwierząt egzotycznych.

Pan doktor ukończył weterynarię na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Odbył miesięczny staż w USA, w Avian & Exotic Animal Clinic w Mesa, w stanie Arizona, a także 3 miesięczne praktyki we Włoszech z Dr Paolo Selleri w Clinica Per Animali Esotici (Centro Veterinario Specialistico) w Rzymie.

Obecnie w pracy zajmuje się medycyną zwierząt egzotycznych. W gabinecie przyjmuje drobne ssaki (króliki, gryzonie), a także gady.

Prywatnie pan doktor jest szczęśliwym mężem, czas po pray lubi spędzać wypróbowując nowe przepisy i czytając nie-weterynaryjne książki, a weekendy spacerując - najlepiej po górach :)

 

 USG - w Gabinecie Weterynaryjnym Meridian można na miejscu wykonać badanie USG. Staramy się stworzyć pacjentom możliwość przeprowadzenia badania w krótkim terminie; wstępnie zaplanowane są wtorki, ale w nagłych sytuacjach będziemy się starać zdiagnozować pacjenta jak najszybciej.

 

 

Oprócz psów i kotów badane są również tzw małe ssaki, a więc fretki, gryzonie i zajęczaki.

Badaniami USG zajmuje się lekarz weterynarii Dorota Nowak.

Pani doktor, oprócz specjalizacji w zakresie badań USG interesuje się również behawiorystyką i mamy nadzieję na rozwinięcie współpracy również w tej dziedzinie.

  

STOMATOLOGIA:

- Usuwanie kamienia nazębnego aparaturą ultradźwiękową
- Usuwanie zębów
- Leczenie farmakologiczne chorób jamy ustnej

Opieka stomatologiczna to leczenie chorób zębów i przyzębia. Obejmuje zdejmowanie kamienia nazębnego, usuwanie chorych lub przetrwałych zębów i leczenie farmakologiczne.
Kamień nazębny to nie tylko brzydki wygląd i zagrożenie dla dziąseł. To przede wszystkim siedlisko groźnych bakterii, które poza powodowaniem chorób przyzębia również poważnie zagrażają ogólnemu zdrowiu zwierzęcia. Nieprzyjemny zapach z pyszczka naszego pupila spowodowany jest właśnie obecnością szkodliwych mikroorganizmów. Kamień nazębny zdejmowany jest w narkozie za pomocą aparatury ultradźwiękowej. Po oczyszczeniu zębów z kamienia udzielamy porad jak pielęgnować uzębienie psa czy kota aby nie dopuścić do ponownego powstania problemu. Zalecamy odpowiednie środki do higieny jamy ustnej i, w razie potrzeby, wdrażamy leczenie farmakologiczne.
Usunięcie zębów odbywa się zwykle również w narkozie, najczęściej przy okazji zdejmowania kamienia nazębnego. U małych ras spotyka się przetrwałe zęby mleczne, głównie kły, które również należy usuwać.
Przed wykonaniem zabiegu w narkozie należy u Pacjenta zrobić badanie krwi oraz badanie serca.
Leczenie farmakologiczne chorób jamy ustnej najczęściej opiera się na wykonanym wcześniej badaniu bakteriologicznym z antybiogramem. 

 

 

 

DERMATOLOGIA:

   to dziedzina zajmująca się chorobami skóry.


   W Gabinecie Weterynaryjnym Meridian prowadzimy leczenie zmian skórnych wynikających z:
   Urazów
   Infekcji bakteryjnych
   Infekcji grzybiczych
   Infekcji pasożytniczych
   Stanów niedoborowych
   Zmian hormonalnych
   Alergii (testy alergiczne, dobór odpowiedniej diety, indywidualna terapia odczulająca) 

EKG - może być wykonane na miejscu, po umówieniu terminu. Opis przygotowywany jest zwykle na drugi dzień.

ECHO SERCA - jest możliwość umówienia badania z wyprzedzeniem.

 

 Homeopatia
Na życzenie Właściciela w Gabinecie Weterynaryjnym Meridian możliwe są konsultacje homeopatyczne.
Metoda ta ciągle jeszcze jest kontrowersyjna i nie ma naukowych dowodów na sposób jej działania.
Ocena jej skuteczności oparta jest wyłącznie na danych empirycznych.

Homeopatia stosowana jest w Gabinecie WSPOMAGAJĄCO i w żadnym razie nie może mieć na celu rezygnacji z leczenia alopatycznego czyli konwencjonalnego i naukowych metod diagnostycznych.

 

Homeosiniatria
Homeosiniatria (inaczej farmakopunktura) jest to połączenie akupunktury i homeopatii.
Metoda ta polega na iniekcji niewielkich ilości kompleksowego (złożonego) leku homeopatycznego do punktu akupunkturowego.
Stosowana jest czasem przy przewlekłych bólach i zwyrodnieniach stawów.